Miód z kwiatów lipy ma barwę od żółtozielonkawej po jasno herbacianą. Po skrystalizowaniu przybiera kolor od jasnosłomkowego po ciemnożółty. Smak miodu jest słodki i ostry. Pachnie kwiatem lipy.
Zaliczany jest do grupy miodów o wysokiej aktywności antybiotycznej.

Miód lipowy pochodzi z wędrownej pasieki na Warmii. Rodziny pszczele z naszej pasieki są przewożone do miejsc gdzie rosną lipy i tam zbierają nektar i tworzą pyszny miód.  
Miód lipowy uważany jest za jeden z najlepszych miodów nektarowych!!! W stanie płynnym ma barwę od zielonkawo -żółtawej do jasno-bursztynową.  Miód po skrystalizowaniu zmienia barwę poprzez blado-żółtą po złocisto-żółtą, a jego konsystencja przyjmuje postać drobnoziarnistą.
Miód lipowy jest dość ostrym i wyraźnym w smaku miodem. Przez zawartość olejków eterycznych posiada intensywny lipowy zapach.


Miód lipowy uważany jest za doskonały środek leczniczy przy:

- przeziębieniach,
- grypie,
- w chorobach z wysoką temperaturą,
- schorzeniach dróg oddechowych,
- chorobach serca i układu krążenia,
- chorobach układu moczowego.


A to dlatego, że posiada działanie:

- przeciwgorączkowe,
- przeciwskurczowe,
- "napotne",
- przeciwkaszlowe,
- wykrztuśne,
- uspokajające,
- moczopędne (likwiduje obrzęki).

Kierujemy się zasadą, że nie wszystko co warto, to się opłaca, a nie wszystko co się opłaca, to warto. Stawiamy na jakość, nie oferujemy tzw. mieszanek miodów europejskich, lecz najautentyczniejszy miód prosto z ula, z pasieki na Warmii.
Kto zazna smaku naszych prawdziwych, ekologicznie czystych, w 100% autentycznych miodów nektarowych, będzie wracał po kolejne słoiki słodyczy.  

Zapraszamy do galerii,gdzie prezentujemy zdjęcia pasiek, z których pochodzą miody.

Miodobranie 2019
słoik 1 kg po 39 zł 
Miód dostępny  do wyczerpania zapasów.